Техніки захисту в боксі: основні прийоми для спортсменів

У боксі кожен спортсмен повинен покладатися лише на себе, тому важливо розвивати як техніку нападу, так і методи захисту. Хоча постійний захист може здаватися сумнівною тактикою, робота в цьому напрямку надзвичайно важлива. Перш за все, слід зосередитися на базових прийомах захисту, які можна спостерігати на рингу.

Підставка

Перший вид захисту, який необхідно засвоїти і вдосконалити, оскільки він є найпоширенішим. Суть підставки полягає в тому, щоб підставити під удар частину тіла (руку, плече) так, щоб мінімізувати пошкодження і больові відчуття. Цей прийом особливо ефективний проти прямих або дугових ударів. Важно не розслабляти праву руку, оскільки вона може знадобитися для наступного удару. При правильному виконанні підставки з'являється можливість для контратаки.

Розрив дистанції

Якщо ви під загрозою прямого або бокового удару, зробіть крок назад, збільшуючи дистанцію між собою і суперником. Спочатку крокуйте передньою ногою, потім задньою. Завдяки інерції суперник на деякий час залишиться відкритим, що створює можливість для контратаки.

Ухилення

При ухиленні від удару рухайтеся швидко, використовуючи всю свою реакцію. Під час ухилення ноги залишаються нерухомими, а боксер переміщається за рахунок верхньої частини тіла. Повернувшись у вихідну позицію, ви можете впіймати момент для контрудару.

Нирок

Ця техніка вимагає особливої обережності, оскільки ризик отримання удару значно вищий. При виконанні нирка боксер ухиляється під б'ючу руку і повертається у вихідне положення. У цей момент може виникнути можливість для аперкота, але слід пам'ятати, що суперник може завдати другого удару знизу. Тому важливо захищати підборіддя, хоча такий удар все ж буде сильним.

Відбивка

Відбивка може виконуватися відкритою або закритою рукавичкою, при цьому використовується лише одна рука, в той час як решта тіла залишається нерухомою. Боксер націлюється в б'ючу руку суперника, змінюючи її траєкторію. Іноді додається невеликий рух корпусом, щоб посилити вплив.

Клінч

Це специфічна форма захисту, при якій боксер зближується з суперником і заважає йому провести удар, «в'язуючи» руки. Умісне використання клінчів на рингу заборонено. При правильному виконанні суперник швидко втомлюється, що підвищує шанси захисника.

Для захисту від травм слід використовувати спеціальні засоби. До них відносяться:

  • захист гомілки;
  • налокітники;
  • спеціальні бинти;
  • інші захисні засоби.
icon_teleg Telegram icon_whatsapp WhatsApp icon_callback Замовити дзвінок icon_email Написати на пошту