Шоломи для боксу: як вибрати безпечний та зручний захист для тренувань і змагань

У боксі, як і в багатьох інших травмоопасних видах єдиноборств, захисний шолом є обов'язковим елементом інвентарю, який спортсмени використовують як на змаганнях, так і під час щоденних тренувань. На шолом покладені дві найголовніші задачі, з виконанням яких він повинен справлятися на відмінно:

  1. Надійний захист для найуразливіших ділянок голови (хрящові м'язи вух, носа, надбрівні дуги, скроні та інші частини) - пом'якшення ударів та запобігання гематом, порізів та інших травм голови.
  2. Високий комфорт і хороший огляд на рингу.

При виборі шолома для боксу, що відповідає основним вимогам до цього виду екіпіровки, необхідно розібратися, які види шоломів існують на ринку і які особливості кожного з них. Виходячи з цих даних і власних індивідуальних потреб, ви зможете вибрати найзручніший і практичний захисний шолом.

Основні види захисних шоломів для боксу та їх характерні особливості

Заняття будь-якими видами єдиноборств включають два етапи - тренування та змагання. Для кожного етапу, як правило, використовується певний тип захисних шоломів для боксу або інших єдиноборств. Специфіка процесу тренування вимагає від шолома мінімізувати ймовірність отримання травми та забезпечити оптимальний захист носа, вух, підборіддя та скул спортсмена. Турнірна модель шолома, яка йде без підборіддя, має трохи іншу задачу - забезпечити максимально хороший огляд.

Розглянемо детальніше види захисних шоломів для боксу та інших єдиноборств, представлених на ринку, відмінності в яких обумовлені специфікою їх призначення та рівнем захисту.

  1. Шолом з мінімальним захистом. Цей боксерський шолом має досить тонке наповнення, що робить його легким за вагою. Через край низьку товщину така екіпіровка не рекомендована для інтенсивних тренувань, але допускається для змагань. Вона закриває лише найважливіші частини голови і може бути двох типів - зі шнурками та з липучками. Розмірна сітка величезна - можна купити навіть дитячий варіант.
  2. Тренувальний шолом з захистом підборіддя та скул (мексиканський шолом). Цей варіант відмінно підходить для любителів тайського боксу, змішаних єдиноборств, а також тих, хто тільки починає займатися боксом. Шоломи з товстим і щільним наповненням мають на підборідді протектор, що пом'якшує удари. Подібна екіпіровка хороша для відпрацювання ударної техніки, оскільки при хорошому рівні захисту вона не обмежує рухливість голови. У моделях є можливість підгонки об'єму за розміром голови, сама ж розмірна сітка невелика.
  3. Тренувальний шолом з бампером для максимального захисту. У цьому випадку виріб має виїмчасту конструкцію, яка захищає обличчя повністю. У таких шоломах зазвичай присутня металева основа, а навколо неї розміщується наповнювач. Цей тип захисту з бампером категорично не підходить для змагань, оскільки обмежує кругозір спортсмена і ускладнює роботу ніг. Але для відпрацювання ударів на тренуваннях він оптимальний, особливо якщо ви хочете уникнути синців після спарингу.
  4. Повністю закритий шолом з забралом. Дана модель користується обмеженим попитом через свою специфіку - суттєвого зниження видимості для бійця. Захисна клітка повністю закриває обличчя спортсмена. Як і попередні моделі, ця також має щільну структуру, захист вух, а іноді й посилене підборіддя. Забрало може бути знімним або незнімним і гарантує захист від різних ударів у жорстких поєдинках.

Умови вибору шолома для боксу та інших єдиноборств - критерії та нюанси

Розібравшись з фактором захисту, пора перейти до інших критеріїв і параметрів, що визначають вибір шолома. Окрім захисту голови та обличчя, необхідно вибрати виріб, який буде зручно фіксуватися і комфортно сидіти. Значить, наступний крок - вибір матеріалу та потрібного розміру.

Матеріал

Сучасний ринок пропонує широкий вибір матеріалів, серед яких лідирують вініл, натуральна та штучна шкіра. Від якісних характеристик та зносостійкості матеріалу безпосередньо залежить вартість захисту.

  • Шкіряні шоломи для боксу є досить довговічними (і порівняно дорогими), в них спортсмену буде не так жарко, як в екіпіровці з синтетики.
  • Якісні моделі з кожзама (PU шкіри) мають солідний термін служби і комфорт, а ціна їх більш демократична, ніж у шкіряних аналогів.
  • Вінілові шоломи не можна вважати по-справжньому надійними. Вони починають псуватися при інтенсивній експлуатації досить швидко - вже до кінця першого сезону. Для новачків, які йдуть на свої перші тренування, це прийнятний варіант, але щільної роботи вініл не витримає.

В якості наповнення для шолома зазвичай виступає пенополіуретан. В оригінальних брендованих виробах виробники використовують надлегкі матеріали з відмінними характеристиками поглинання ударів. Зверніть увагу на наявність неслизької прокладки всередині шолома, щоб піт вбирався в тканину, а не заливати очі.

Розмір

Різні виробники підходять до питання вибору захисного шолома за розміром з різних позицій. Одні пропонують широку розмірну сітку, інші - регулювання єдиного варіанту. Важливо чітко визначити свій розмір, оскільки помилка в ту чи іншу сторону може призвести до серйозного дискомфорту або нестабільності. Виміряйте окружність голови в області лоба і співвіднесіть дані з таблицею виробника. У продажу можна знайти як дитячі шоломи, так і найбільші розміри захисту.

Виробник

Конкуренція на ринку виробників спортивної екіпіровки обумовлена популяризацією єдиноборств. Покупцям доступні товари від провідних світових і вітчизняних виробників, а також безліч дешевих товарів від безіменних брендів.

При виборі захисного шолома для тренувань і змагань не варто гнатися за найнижчою ціною. Екіпіровка, яка береже вашу голову і від якої залежить ваша безпека, повинна бути якісною. Краще довіритися солідній торговій марці з бездоганною репутацією.

Вибір боксерського шолома - відповідальність за безпеку спортсмена

Необхідно чітко розуміти, що жоден шолом для боксу, навіть найдорогоцінніший і щільний, не може гарантувати стопроцентний захист від травм під час відпрацювання ударної техніки. Максимальна безпека боксера на рингу досягається:

  • швидкістю реакції,
  • дотриманням правильної дистанції,
  • абсолютною концентрацією на рухах суперника і власних рухах,
  • постійним вдосконаленням своїх умінь і відточуванням навичок.

Усвідомивши це, віддайте належне і ролі захисної екіпіровки. Захисний шолом у боксі та різних видах єдиноборств обов'язковий для носіння не лише початківцям спортсменам, але й професіоналам.

  1. Сила пропущеного удару в захисному шоломі пом'якшується практично наполовину.
  2. Боксерський шолом допомагає врятувати надбрівні дуги і область лоба від порізів, що викликають рясну кровотечу.
  3. Носіння захисної екіпіровки забезпечує безпеку вух і дозволяє уникнути розривів барабанної перетинки, а також захищає від переломів хрящових м'язів.
  4. Шолом для боксу та кікбоксингу застрахує вас від ударів і переломів носа, а також від ударів голови.

Вибір шолома для боксу з бампером або без нього для тренувань, аматорських чи професійних змагань - це відповідальна справа, до якої слід підходити дуже ретельно. Не варто розглядати дешеві варіанти від сумнівних продавців, оскільки такі товари навряд чи виправдають очікування.

icon_teleg Telegram icon_whatsapp WhatsApp icon_callback Замовити дзвінок icon_email Написати на пошту