Захист паху для спортсменів: види, вибір та поради щодо використання

Вражаючі перемоги та високі результати на змаганнях залежать від майстерності та підготовки спортсмена. Однак іноді поразка може бути пов'язана з відсутністю захисного спорядження. Незважаючи на те, що удари в пах заборонені на всіх турнірах, випадкові ушкодження в цю область можуть мати серйозні наслідки, починаючи від забоїв і закінчуючи травмами, несумісними з професійним спортом. Щоб убезпечити себе, необхідно використовувати спеціальне спорядження. Захист для паха є одним з найважливіших елементів боксерського та інших видів екіпіровки. Вона надійно захищає репродуктивне здоров'я спортсменів-чоловіків від травм під час занять спортом та екстремального відпочинку. При виборі захисту слід звернути увагу на кілька важливих моментів і підібрати оптимальний варіант. У цій статті ми розповімо про види цього предмета екіпіровки, розмірах, матеріалах виготовлення та інших не менш важливих нюансах.

Ракушка для захисту паха та інше спорядження для дітей та дорослих

Кожен спортсмен знає, що краще запобігти травмі, ніж потім тривалий час відновлюватися після неї. Саме тому, поряд з капами, рекомендується використовувати захист для паха не тільки під час змагань, але й при щоденних тренуваннях. У контактних видах спорту динаміка така, що партнер по спарингу може випадково вдарити нижче пояса. Наявність спеціального спорядження допоможе запобігти ушкодженню статевих органів і зберегти здоров'я. Існує кілька видів захисту для паха, які виробники спортивного інвентарю випускають у трьох варіантах:

  • у вигляді компресійних шорт,
  • ракушка-накладки,
  • пахового бандажа.

Компресійні шорти не тільки забезпечують захист пахової області та область тазостегнового суглоба, але й підтримують тіло в тонусі, запобігаючи перегріву та переохолодженню. Вони виготовляються з високотехнологічного стрейч-матеріалу з високими антибактеріальними властивостями і не обмежують рухів. Цей вид захисту широко застосовується в змішаних єдиноборствах та боях без правил. Зазвичай до шортів йде ракушка, але її можна придбати і окремо. Подібні моделі можна знайти в лінійках захисту для паха від різних виробників.

Як правильно вибрати захист для паха-01

Захист у вигляді ракушки є найпоширенішим варіантом. Це класичний вибір, надійно захищаючий пахову область від травм. Вона підходить більшості спортсменів, як для дітей, так і для дорослих, і практично для всіх видів єдиноборств. Захист має конструкцію у вигляді ракушки і спеціальний кармашок для неї, виготовляється з ударостійких матеріалів високого класу:

  • пластик,
  • карбон,
  • полікарбонат тощо.

Краї ракушки зазвичай прорезинені для амортизації ударів і кріпляться на тілі за допомогою резинок. Вибираючи захист паха, варто звернути увагу на моделі від добре зарекомендувавших себе виробників.

Паховий бандаж - це професійна захист, яка забезпечує безпеку не тільки пахової області, але й лімфатичних вузлів, а також частково нирок і стегон. Такі моделі найчастіше застосовуються в професійному боксі. Вони функціональні, довговічні та надійні. Якісні бандажі випускаються з шкіри, а в технологічному процесі використовується захисна піна. Крім того, захист професійного класу має хорошу повітропроникність і вологостійкість. Завдяки спеціальним липучкам її можна регулювати за розміром.

Як правильно вибрати захист для паха-02

Спортивна ракушка для захисту паха для ММА, тайського боксу та інших єдиноборств: яку купити?

Як на боксерському ринзі, так і на татамі без екіпіровки не обійтися. В силу технічних особливостей кожного виду спорту висуваються спеціальні вимоги до конструкції захисту для паха. Розглянемо їх з точки зору приналежності до того чи іншого виду єдиноборства. Зокрема, бандаж або ракушка для захисту паха використовується в:

  1. Боксі. У даному випадку спортсмени користуються спеціальним спорядженням для захисту паха, яке кріпиться на стегнах. Завдяки міцному ковпачку, м'які тканини не ушкоджуються, а наявність амортизаційних вставок дозволяє погасити ударний імпульс. Боксер не обмежений у рухах і може не боятися, що захист для паха зсувається або кріплення ослабне. У боксі удари наносяться кулаками у професійних рукавичках, тому серйозну небезпеку становлять також попадання в нижню частину черевної порожнини. Спортсменам рекомендують використовувати захист паха для тайського боксу у вигляді ракушки з прикріпленим до неї широким поясом, що допомагає запобігти розривам і забоям внутрішніх органів.
  2. Карате. У цьому бойовому мистецтві сильні удари наносяться в життєво важливі точки. Для карате нехарактерні численні сліпі попадання. Досвідчений каратист здатний розбити цеглу, а ногою дерев'яний брус. Один удар в пах, не прикритий захистом, може вирішити результат бою. Тому для карате в якості захисту паха використовується бандаж. Якщо ви вирішите використовувати тільки ракушку, вибирайте чашечку з пінним наповнювачем, яка розсіює енергію удару.
  3. Тхеквондо та ММА. У цих видах спорту удари та блоки ногами відіграють важливу роль. Спортсмени активно переміщуються, і удари в стрибку вимагають спеціального спорядження. Ракушка для захисту паха на шнурках або резинках може виявитися недостатньо ефективною, тому захист паха для ММА повинна бути вшитою в компресійні шорти. Це забезпечує надійну фіксацію протектора та підтримку м'язів стегон.

Таким чином, вибирати тип захисту паха потрібно, виходячи з особливостей спорту, яким ви займаєтеся. Ракушка зазвичай вкладається в основне спортивне спорядження або має свої еластичні кріплення. Бандажний пояс більш об'ємний, однак виконує ряд інших важливих функцій.

Як правильно вибрати захист для паха-03

Як вибрати захист паха для дівчаток, хлопчиків та дорослих спортсменів?

При покупці захисту необхідно звернути увагу на розмір. Зазвичай розмірний ряд починається від XS (дитячі варіанти) і закінчується XL (важковагові спортсмени). Якщо розмір підібрано невірно, захист паха втрачає своє функціональне призначення та ефективність. Згідно з міжнародними стандартами розрізняють такі розмірні позначення:

  • XS. Захист паха для дітей віком 4-6 років,
  • S. Спорядження цього розміру підійде хлопчикам до 12 років і худорлявим юнакам,
  • M. Виріб призначене для захисту паха у молодих спортсменів атлетичної статури,
  • L. Даний розмір найбільш затребуваний, підходить чоловікам від 16 років і старше,
  • XL. Захист на пах такого розміру підходить спортсменам з крупним тілобудовою.

Спорядження не повинно заважати, скуштувати рухи і завдавати дискомфорт. Тому краще придбати захист трохи більше належного розміру, щоб вона не була тісною. Краще своєчасно подбати про спеціальне спорядження, яке допоможе запобігти серйозним травмам. Виходити на бій без захисту паха - неоправданий ризик, який може дорого обійтися.

icon_teleg Telegram icon_whatsapp WhatsApp icon_callback Замовити дзвінок icon_email Написати на пошту