Користь скакалки для схуднення та підтримання фізичної форми: поради щодо вибору та тренувань

Кожен з нас хоч раз стрибав на скакалці. Дівчата брали її з собою на двір, а хлопці тренувалися в школі або на тренуваннях. Проте скакалка — це не просто дитяча іграшка, а універсальний кардіотренажер, який можна використовувати навіть у квартирі (якщо, звісно, сусіди знизу не проти). Такий тренажер займає мінімум простору в домі, а в деяких фітнес-залах скакалка використовується як основа для спеціалізованих тренувань.

Ось п'ять причин, чому варто замовити скакалку прямо зараз:

  1. Економія. Ціни на скакалки невисокі, що робить цей пристрій доступним для всіх. Крім того, вам не потрібно купувати абонемент у спортзал — ви можете займатися вдома, у парку або на дачі.
  2. Економія часу. Вам не потрібно виділяти час на походи в спортзал.
  3. Особистий графік занять. Стрибати на скакалці можна в будь-який час — на світанку, під час обідньої перерви або коли вам зручно.
  4. Інтенсивний тренажер. Заняття зі скакалкою мають мінімальне навантаження на суглоби, а ефект від 10-хвилинного тренування співвідносний з півгодинною пробіжкою.
  5. Удосконалення фігури. Всього кілька тижнів регулярних тренувань, і результат буде на обличчі.

Знаючи ці причини, у вас не залишиться відмовок, щоб уникати тренувань.

Користь скакалки складно переоцінити. Займаючись щодня всього по 15 хвилин, ви забезпечите розминку м'язів всього тіла, підтримання ваги в нормі та покращите координацію рухів. До речі, півгодинні стрибки на скакалці сприяють спалюванню від 150 до 250 калорій, в залежності від маси тіла. І скакалка — це не тільки дівчачий пристрій, як багато хто думає. Найшвидша людина у світі, олімпійський чемпіон, використовує її для розминки перед стартом. Відомі спортсмени, такі як Брюс Лі, також включали скакалку в свої тренування для розвитку рівноваги та зміцнення ніг.

Стрибки на скакалці: гідна альтернатива тренажерному залу-01

Правила користування професійною скакалкою

Будь-яке фізичне навантаження підвищує рівень серотоніну, що робить нас енергійнішими та покращує настрій. Проте, як і в будь-якій бочці меду, тут є і ложка дьогтю. Не поспішайте скасовувати своє рішення купити професійну скакалку. Сам по собі пристрій безпечний, але нехтування правилами користування може завдати шкоди. Ось кілька основних правил:

  1. Висота стрибка — не більше 5 см.
  2. Під час стрибка пружиньте на носках, плавно випрямляючи ступню та трохи згинаючи коліна.
  3. Руки від плеча до ліктя притиснуті до корпусу, нижче розводьте в боки, тримаючи долоні на рівні пояса.
  4. Корпус тримайте рівно, дивіться прямо.
  5. Професійну скакалку обертайте передпліччям, вибравши комфортний і рівний темп.

Якщо ви давно не стрибали, почніть з простого обертання скакалки. Коли її край підійде до ніг, перекочуйтеся з носка на п’ятку, імітуючи стрибок. Потім переходьте до звичайних стрибків, спочатку повільно, в «черепашачому» темпі. Тільки коли відточите рухи, прискорюйтеся. Не намагайтеся ставити рекорди витривалості на старті. Наращуйте навантаження поступово і робіть перерви, щоб тренування приносили задоволення та бажаний результат.

Стрибки на скакалці: гідна альтернатива тренажерному залу-02

Професійна спортивна скакалка — для схуднення та підтримання організму в тонусі

Вправи на скакалці можуть бути як розслаблюючими, так і інтенсивними — все залежить від мети тренування. У процесі занять працюють ноги, руки та спина, тобто практично всі м'язи. Саме тому скакалка часто використовується для розминки. Завдяки зміні швидкості стрибків тренуються серцева м'яза та легені. Ускладнити заняття можна не тільки зміною швидкості, але й іншими способами:

  1. Стрибки на обох ногах.
  2. По черзі на одній нозі.
  3. З захлестом гомілки.
  4. З підняттям колін.
  5. З перехрещуванням рук.
  6. З рухом в боки, вперед-назад.

Якщо вам набридли звичайні стрибки, використовуйте різні техніки, щоб тренування стали цікавішими та швидше приносили результати.

Тренування з професійною скакалкою — це швидкі та енергійні рухи, що сприяють активному диханню. В результаті посилюється кровообіг, покращується робота серцево-судинної системи, а також прискорюється обмін речовин, що стимулює роботу інших органів і систем організму. Це забезпечує оздоровчий і тонізуючий ефект.

Заняття з професійною скакалкою вимагають виконання непростих рухів. Щоб стрибати довго, потрібна чітка і ритмічна робота м'язів, тому багато хто на перших порах може відчувати дискомфорт у ногах, спині або потилиці. Стрибки зі скакалкою є обов'язковими в боксерських залах, оскільки для боксерів важлива координація рухів і спритність, від яких залежить результат поєдинку.

Для виконання вправ знадобиться мінімум простору. Тим не менш, вам знадобиться площадка розміром 1,5 на 1,5 м і висотою стель до 2,5 м. Щоб використовувати скакалку для схуднення, достатньо лише місця для занять і зручного взуття.

Дивовижні можливості скакалки включають лічильник обертів, виконання вправ кросфіту, складних стрибків і гімнастичних трюків.

Стрибки на скакалці: гідна альтернатива тренажерному залу-03

Скакалки представлені в широкому асортименті. Вони різняться за якістю, матеріалом і розміром. Щоб правильно вибрати скакалку, зверніть увагу на кілька ключових моментів:

  1. Довжина. Визначити підходящу довжину можна наступним чином: візьміть скакалку за ручки, наступіть на шнур носком ноги. Якщо скакалка дістає ручками до нижньої лінії м'язів грудей, довжина підходяща. Врахуйте, що більш довгий шнур можна вкоротити, а от занадто короткий вже не виправити.
  2. Якість матеріалу. Хороша спортивна скакалка для кросфіту повинна бути щільною і товстою. Шнур може бути виготовлений з нейлону, поліпропілену, силікону, гуми або пластику.
  3. Додаткові можливості. До них відноситься, наприклад, лічильник обертів шнура. Скакалка зі лічильником дозволяє відстежувати результати тренувань. Він може бути механічним або електронним. Механічний показує тільки кількість обертів, електронний — тривалість сесії та витрачені калорії. Для отримання результату перед початком тренування потрібно ввести дані — зріст, вагу та інші показники. Таким чином, ви будете знати, скільки потрібно стрибати, щоб спалити бажану кількість калорій. Майте на увазі, що скакалки зі лічильником зазвичай коштують дорожче, тому враховуйте мету покупки.

Перед тим як вибрати і купити скакалку, обов'язково дізнайтеся, з якого матеріалу виготовлений її шнур. Це впливає на можливості та призначення. Вироби з нейлону та поліпропілену можуть бути з ручками і без них. Версії без ручок призначені для виконання гімнастичних трюків і підходять для новачків і дітей. Гумові скакалки найміцніші, на них легко вчитися, але розвинути велику швидкість не вдасться. Вони ідеальні для скіпінгу — складних стрибків і трюків. Оптимальна товщина шнура професійної скакалки становить 8-10 мм.

Шнур може мати сталеву основу і покриття з вініл або силікону. Вироби з таким шнуром підходять для швидкісної роботи та виконання подвійних-трійних стрибків. Ви зможете розвивати швидкість до 5-6 обертів за секунду. Це повноцінні швидкісні скакалки для кросфіту, які дуже зносостійкі, але необережне використання може призвести до травм.

Стрибки на скакалці: гідна альтернатива тренажерному залу-04

Версії ручок — на підшипниках, для швидкісних тренувань і чутливої шкіри рук

Спортивні скакалки для кросфіту можуть мати різні варіанти ручок. Найпростіші та легкі виконуються з пластика, а для хорошого хвату на їх поверхні роблять виступи або перфорацію. Поліпшені версії ручок виготовляються з неопрену, які не вислизнуть з рук. Якщо у вас чутлива шкіра, вибирайте антиалергенні матеріали — дерево або поролон. Матеріал ручок важливий, оскільки він впливає на ергономічність і знижує напруження в м'язах передпліччя.

Для підвищення навантаження і вироблення витривалості краще вибирати моделі з обважнювачами. Проте такі версії не універсальні і підходять для кросфіту не всім. Зазвичай вони призначені для розвитку верхньої частини тіла, зокрема, для боксерів. Обважнення досягається за рахунок маси шнура і ручок, наприклад, металевими вставками. Вага таких скакалок може досягати 3 кг. Парадоксально, але їх можна використовувати і для розслаблення, оскільки для обертання важкої скакалки потрібне зусилля м'язів передпліччя, в той час як інші частини тіла можуть розслаблятися.

Якщо ви досягли любительського рівня і хочете підвищити швидкість стрибків, розгляньте скакалки на підшипниках для кросфіту. У таких моделях шнур менше заплутується, що збільшує швидкість обертання. Ці пристрої забезпечують велику навантаження на організм, співвідносну з серйозною пробіжкою. Швидкісні скакалки підходять для виконання звичайних стрибків, але не для складних трюків з перехрещуванням рук.

Вся представлена інформація допоможе вам переконатися в користі таких вправ. Ви можете придбати скакалку в будь-якому місті України, і ми допоможемо з вибором підходящого пристрою, організацією доставки вашого замовлення.

icon_teleg Telegram icon_whatsapp WhatsApp icon_callback Замовити дзвінок icon_email Написати на пошту