Пілатес: Укріплення м'язів, гнучкість і здоров'я для всіх вікових груп
Пілатес - це досить новий напрямок у фітнесі, який викликає у багатьох подвійне поняття. Хтось вважає, що це черговий комплекс рухів, який здатен ефективно зробити фігуру мрії, а хтось дотримується думки, що результат від занять пілатесом принесе не такий значний результат, як при тренуваннях в обладнаному тренажерному залі. Система вправ була розроблена більше 100 років тому і застосовувалася вона в реабілітаційних цілях для поранених солдатів. Пілатес не тільки здатен зміцнити м'язи, але й привести тіло в бажану форму. Він також впливає на витривалість, при цьому без використання кардіонавантажень. Пілатес розвиває гнучкість, а починати заняття можна без спеціальної підготовки.
- заняття пілатесом впливають на мозкову активність, кровопостачання і правильне дихання,
- регулярні тренування гарантують збільшення еластичності м'язів, позитивно відображаються на Вашій поставі,
- пілатес відмінно опрацьовує всі м'язи тіла, особливо спини, сідниць, преса і стегон,
- для тренувань необхідно придбати форму, вона повинна бути комфортною для Вас,
- прийом їжі до заняття повинен складати не менше години,
- весь комплекс вправ виконується на карематі (гімнастичному килимку),
- тренування проводиться в легких шкарпетках або босоніж, так як стопи беруть участь у розроблених системах,
- для додаткової ефективності можна використовувати гантелі, еспандери, фітболи і тренажери без фіксованої опори (для професіоналів),
- одне з найголовніших напрямків пілатесу – це розтяжка. Тому Ви отримаєте не тільки гнучке тіло, але й зміцните м'язи,
- завдяки пілатесу Ви позбудетеся стресу, Вам гарантований здоровий і повноцінний сон, а також втома як рукою зніме!
Під час заняття у Вас повинна бути 100% концентрація на тих м'язах, з якими Ви працюєте. Тому варто відкинути всі сторонні думки і насолоджуватися єднанням душі і тіла. Необхідно звернути увагу на правильне дихання під час тренувань, адже це головне правило пілатесу. Вдихи потрібно робити тільки за допомогою поверхневого дихання, тобто вдихати повітря в поперековий відділ хребта. Чіткість, неспішність і впевненість під час вправ – не принесуть Вам жодного дискомфорту і больових відчуттів. Шкода від пілатесу може бути в тому випадку, якщо Ви робите занадто великі навантаження для Вашого організму, можливі не тільки болісні відчуття, але й розриви м'язових тканин. Займатися пілатесом можна і в домашніх умовах, але краще звернутися до професійного тренера, який буде контролювати весь процес тренувань і підбере навантаження і програму спеціально для Вас! Пілатесом можуть займатися як дорослі, так і діти, особливо він корисний для тих, хто хоче внести в своє життя користь і різноманітність! Щоб отримати дійсно приголомшливий результат, не варто забувати про регулярність і робити великих перерв у тренуваннях.