5 головних трендів найближчого майбутнього у світі фітнесу

Фітнес-індустрія змінюється швидко. Традиційні тренажери та класичні тренування поступово втрачають свою привабливість для відвідувачів спортклубів. Справедливо, адже нові тренди в спорті роблять заняття ефективнішими, цікавішими та більш безпечними.

Щоб досягати успіху і вигідно виділятися на тлі конкурентів, потрібно розуміти, як змінюється індустрія спорту сьогодні, та, що відбудеться з нею вже в найближчому майбутньому. Яким буде світ фітнесу за кілька років – не складно передбачити, аналізуючи популярні фітнес-тренди сьогодення.  

№1 Розумне обладнання для спортзалів


Вбудовані розумні прилади роблять спортивний інвентар та тренажери більш функціональними. Таке оснащення дозволяє відстежувати тренувальний процес та особисті досягнення в режимі реального часу, легко підлаштовувати програму та техніку виконання вправ під персональні потреби та цілі.

Трекери швидкості та пульсометри в комплектації велотренажерів та бігових доріжок більше не викликають здивування. За останні 10 років виробники спортивного інвентарю пішли набагато далі. Серед цікавих прикладів – гандбольний м’яч iBall, який фіксує швидкість та траєкторію власного польоту під час матчів. Або ж гиря JaxJox, яка автоматично змінює вагу від 5 до 19 кг, підлаштовуючись під особливості тренування кожного спортсмена.

Вибір розумного обладнання для спортивних залів зростає, а разом з тим клієнти та власники спорт-бізнесу відкривають для себе нові можливості:

  • Спортивні технології автоматично підключаються до особистого мобільного пристрою, що дає змогу моніторити повне тренування, не обмежуючись даними з одного тренажеру.
  • Система безпеки допомагає уникати ризиків для здоров’я, відстежуючи техніку, час виконання вправ, показники тиску, пульсу, температури тіла.
  • Мобільні додатки легко адаптуються під потреби спортивного клубу та його відвідувачів, даючи змогу мотивувати та тримати постійний зв'язок з клієнтами.

№2 Гібридні тренажери


Важкі та габаритні тренажери мають ряд недоліків. Вони займають багато місця, мають дуже обмежений функціонал, високий ризик травматизації. На противагу їм – гібридні тренажери можна використовувати для різних видів тренувань, легко поєднуючи кілька вправ в одному сеті. Такі тренажери мають цілий ряд переваг:

  • Компактність
    Гібридний тренажер може поєднувати функції 3-4 класичних тренажерів. Це дає змогу обладнати простір для повноцінних тренувань у невеликих приміщеннях.
  • Багатофункціональність
    Тренажери можна використовувати у різний спосіб, що дозволяє включати їх в різноманітні тренування.
  • Технологічність
    Гібридні тренажери мають вбудовані фітнес-трекери, обладнання для вимірювання пульсу, тиску, швидкості виконання вправ.

№3 Екологічно-безпечне обладнання


Свідома позиція щодо екологічної безпеки робить будь-який бізнес більш привабливим для клієнтів та партнерів. Фітнес-індустрія – не виключення. Нове спортивне обладнання виробляють з мінімальним залученням вуглецевих сполук та використанням перероблених матеріалів.

Майбутнє спорту – тренажери, що можуть виробляти альтернативну електроенергію під час використання. Цього року компанія SportsArt запатентувала лінійку кардіотренажерів, які живлять лампи спортзалу під час тренування. В найближчому майбутньому виробник збирається представити кінетичну підлогу, яка конвертує кроки в електроенергію.

№4 Онлайн-тренування і менторство


Нещодавно онлайн-тренування сприймалися виключно, як альтернатива придбання абонемента спортивного клубу. Сьогодні все більше спортивних клубів включають онлайн-тренування в список своїх послуг.

Виробники спортивного обладнання швидко підхопили цей тренд, бажаючи стати посередниками між спортзалами та їхніми дистанційними клієнтами. Серед цікавих новинок: настінні установки Mirror, які одночасно транслюють групові тренування в онлайн-режимі, допомагають контролювати правильність виконання вправ та дозволяють спілкування з тренером за потреби.

№5 Ігрові тренування


Віртуальна реальність у спорті робить класичні тренування цікавішими та ефективнішими, на додаток – розширює кордони. У 2020 році велогонка Tour de France була організована з використанням технологій віртуальної реальності, об’єднавши професійних спортсменів по всьому світу. Відтоді партнер велогонки Zwift створив понад 130 віртуальних маршрутів, які сумісні з більшістю тренажерів.

Ще більше додатків для тренувань представлено на платформі Supernatural, де можна отримати доступ до віртуальних світів для відпрацювання боксерських навичок, танцювальних тренувань і навіть фехтування.

Висновок

Фітнес-індустрія продовжує розвиватися. Цьому сприяє активна інтеграція нових технологій та більш персоналізований підхід до тренувань. Щоб надавати якісні послуги та приваблювати клієнтів, спортивні клуби та зали мають також змінюватися.


Віртуальна реальність, розумні тренажери, екологічний спорт – саме ці тренди визначатимуть передовий бізнес у сфері фітнесу.


icon_teleg Telegram icon_whatsapp WhatsApp icon_callback Замовити дзвінок icon_email Написати на пошту