Рукавички для лонгборда: захист рук райдера від травм і падінь

У нашому сприйнятті рукавички асоціюються з предметом гардероба, що захищає руки від холоду та вітру. Також вони можуть сприйматися як витончений жіночий аксесуар. Проте, чи потрібні такі «розкоші» райдеру та будь-кому, кого не можна охарактеризувати як «обережного»? Безумовно! Особливо якщо райдер не мріє лікувати забої, порізи та тріщини.

Насправді, рукавички для лонгборда, як і скейтбордистські рукавички, є одним з основних елементів захисту райдера від травм. Вони призначені для запобігання пошкодженням кісток та суглобово-зв'язкового апарату кистей рук, а також для захисту пальців і долонь від усіх небезпек, які можуть підстерігати райдера, що мчить на лонгборді, пенні або скейті.

Захист на лонгборді: чому всім потрібні рукавички?

Рукавички для лонгборда дозволяють легко переносити жорсткі падіння, ефективно захищаючи руки під час їзди, спусків або виконання трюків. Вони особливо актуальні при освоєнні нових віражів. Але не варто думати, що вони не потрібні професійним райдерам зі стажем – поєднання швидкості та гравітації представляє небезпеку для райдера будь-якої кваліфікації, адже людський скелет однаково вразливий!

Рукавички для лонгборда захищають саме ті частини тіла, які страждають одними з перших при падінні. Це особливо важливо для райдерів, які віддають перевагу катанню у фрірайді та даунхіллі, а також для любителів швидкісного спуску. Рукавички для лонгборда повинні стати захисним аксесуаром номер один. Звичайно, 100% захисту від травм не існує, крім як залишити дошку в кутку і назавжди забути про райдинг. Проте навіть в екстремальному спорті діє правило: «Бог допомагає тим, хто допомагає собі сам», тому захист на лонгборді, скейтборді та пенніборді абсолютно необхідний, незалежно від стилю катання.

Рукавички для лонгборда: стандарти

Рукавички для лонгборда повинні бути виготовлені з міцного та гнучкого матеріалу та оснащені міцними пластиковими прокладками-вставками на долонній стороні. Пластикова планка на внутрішній стороні, що з'єднує кінчики пальців, додатково захищає руку, особливо пальці. У більш дешевих версіях вона може відсутніти, а вставки замінюються м'якими «подушечками». Також можливий варіант, що нагадує захист для роллерів, але він менш надійний, ніж повнофункціональні рукавички для лонгборда.

У більш дорогих моделях можуть бути нашиті щільні шкіряні протектори на тильній стороні, а також передбачені кевларові протектори для пальців, відомі як слайдери. Приємним бонусом є вбираюча вставка для витираня поту з чола. Рукавички класу high-end можуть продаватися зі змінними деталями: поламані слайдери або вставки на долоні можна замінити, не викидаючи самі рукавички.

Крім того, рукавички будь-якого класу і бренду обов'язково повинні бути оснащені надійними фіксуючими ремінцями. Однак, коли йдеться про кріплення, від виробника залежить далеко не все; головне – це правильно підібрати розмір.

Щоб виміряти руку перед покупкою райдерських рукавичок, виміряйте окружність навколо найповнішої частини вашої долоні, виключивши великий палець. Нижче наведена загальна таблиця розмірів скейтбордистських і лонгбордистських рукавичок (допустима похибка в межах кількох сантиметрів).

Розмір Окружність долоні
S 17-18 см
M 20 см (+ - 1 см)
L 22 см (+ - 1 см)
XL 23-27 см
icon_teleg Telegram icon_whatsapp WhatsApp icon_callback Замовити дзвінок icon_email Написати на пошту