Збірні ракетки для настільного тенісу: як вибрати основу та накладки для професійної гри
Усі професійні гравці у настільний теніс одностайні в думці, що характеристики ракетки та особливості її конструкції відіграють ключову роль у ритмі гри та шансах на перемогу. Досвідчені тенісисти зазвичай надають перевагу збирати свої ракетки, підбираючи деталі (ручку та гуму) індивідуально під себе, замість того щоб купувати готові моделі. Результативність гри значно зростає, коли всі елементи спортивного інвентарю гармонійно поєднуються один з одним. Якщо маститому спортсмену раптом доведеться грати чужою ракеткою, він не зможе продемонструвати свої звичні результати.
Купити якісні компоненти ракетки для настільного тенісу можна на сторінках каталогу інтернет-магазину з доставкою в будь-яку точку України. Однак перед здійсненням замовлення важливо розібратися в особливостях кожного елемента, відмінностях між ними та впевнитися в перевагах збірної ракетки в порівнянні з готовою.
Сборні ракетки проти готових моделей
Заздалегідь зібрані ракетки для настільного тенісу продаються в Україні цілісними та готовими до експлуатації. Накладки вже наклеєні на основи, і все упаковано в коробку. Їхня ціна невисока, і немає необхідності заглиблюватися в характеристики. Збірні ракетки вимагають більш ретельного підходу — на кожну сторону основи необхідно підібрати та наклеїти гуму.
Ознайомтеся з принциповими відмінностями між цими двома варіантами, щоб зробити усвідомлений вибір.
Готові ракетки виглядають привабливо, але на практиці можуть викликати певні незручності. Показники швидкості та обертання у них невисокі, і при однакових ударах м'яч може відлітати від ракетки по-різному, що ускладнює управління.
З готовим інвентарем вам не доведеться возитися з клеєм і підгонкою, що дозволяє відразу почати гру без зайвих клопотів. Однак ціна готової ракетки завжди значно нижча, ніж у збірної, яка складається з вартості накладок, основи та клею.
На практиці часто буває, що параметри, заявлені виробником на етикетці цілісної дешевої моделі, можуть суттєво відрізнятися від реальних характеристик. Збірні моделі, в яких основа та накладки підганяються під індивідуальні потреби гравця, дозволяють отримувати задоволення від точності та впевнено управляти м'ячем, виконуючи різноманітні удари.
У збірній моделі можна замінити одну накладку, якщо вона зносилася, тоді як з цілісними ракетками доведеться змінювати весь інвентар цілком.
Висновки такі: якщо ви тільки починаєте освоювати техніку настільного тенісу або граєте час від часу, то готові ракетки будуть більш вигідним варіантом з точки зору економії та практичності. Тим, хто прагне до кар'єри професійного гравця (середній рівень майстерності і вище), однозначно варто вибирати збірний інвентар — накладки та основу.
Як правильно вибрати основу тенісної ракетки?
Професійне основу слід вибирати, виходячи з стилю та тактики гри. Класифікуються вони наступним чином:
- DEF – захисна функція.
- ALL – технічна неактивна гра.
- ALL(-) – варіант для універсальних гравців.
- ALL(+) – для тенісистів, які практикують підкручування.
- OFF – вибір спортсменів, які грають з максимальною потужністю.
- OFF(-) – вибір гравців, які надають перевагу тактиці нападу з нижніми обертаннями.
- OFF(+) – безкомпромісний варіант для атакуючих гравців.
В інтернет-магазині представлені професійні основи від провідних виробників. При виборі звертайте увагу на класифікацію, показники швидкості та контролю, кількість шарів та вагу.
Швидкість відскоку м'яча регулюється кількістю шарів (від 3 до 9), залежить від породи дерева та наявності графітових прошарків.
Перед замовленням професійної ракетки за вигідною ціною, переконайтеся, що основа зручно розташовується в руці, не надто важка і відповідає вашим очікуванням.
Як вибрати накладки – правила і нюанси
Вибір накладок базується на трьох головних характеристиках:
- швидкість,
- обертання,
- контроль.
Врахуйте, що у різних виробників можуть бути відмінності в шкалі цих параметрів — вона може бути як 10-ти, так і 100-бальною. Добре, коли всі вони вище 7-8. Низький показник контролю ускладнить напрямок м'яча в потрібну зону при сильному ударі.
Стиль гри також має величезне значення при виборі накладок.
Накладки для захисного стилю повинні бути тонкими, в середньому 1,5 мм. Вони дозволяють робити підставки та грати підрізкою завдяки меншій силі відскоку м'яча.
Для атакуючого стилю необхідна гума товстіша, в діапазоні 1,8-2,2 мм. Для гри в середній зоні всі три параметри накладок повинні бути близько 9, а при силовій грі краще вибрати максимальний показник швидкості.
Врахуйте, що чим товстіші накладки, тим менше відчувається основа, що знижує контроль м'яча.
Комбінувати накладки можна наступним чином:
- для різних сторін основи беруться накладки одного типу, але з різними характеристиками, щоб, перевертаючи ракетку, можна було змінювати стиль гри;
- на одну сторону кріпиться атакуюча гума, а на іншу захисна (наприклад, гладка або шипи).
При виборі ракетки не забувайте довіряти власним відчуттям — вона повинна ідеально лягати в руку і бути продовженням вашої кисті. Щоб захистити професійний інвентар від негативного впливу різних факторів і забезпечити довговічність накладок, краще відразу придбати спеціальний чохол.
Накладка на ракетку включає гуму та губку, зовнішній та внутрішній шари відповідно. Жорсткість губки впливає на ігрові показники накладок. Вона вимірюється в градусах: м'які губки (35 градусів) забезпечують потужне обертання, жорсткі — швидкий відскок м'яча. Накладки з такими губками актуальні для тенісистів з прямим ударом.
Накладки для ракеток – як вибрати клас і структуру їх поверхні
Накладки на ракетку діляться на кілька класів:
- Початковий, з позначенням «В» – призначений для новачків, у яких ще немає свого ігрового стилю.
- Любительський, клас «L» – оптимальний для тенісистів з певними навичками, які вибирають свою техніку гри. Ці накладки не призначені для постійних тренувань.
- Професійний, з позначенням «A» – використовуються тенісистами з високим рівнем гри для тренувань і турнірів.
Щоб вибрати найкращі накладки для настільного тенісу, потрібно враховувати й інші характеристики, такі як структура поверхні. Вона може бути шипованою або гладкою. Короткі шипи вибирають ті, хто надає перевагу атакуючому стилю. Такі накладки підвищують керованість м'ячем, навіть якщо складно протистояти обертанню. Довгі шипи добре передають обертання, створюючи непередбачувану траєкторію. Однак вони не підходять для атакуючого стилю.
Шипи без губки забезпечують підвищену керованість і невелику швидкість. Їх використовують гравці з класичним захисним стилем або початківці тенісисти. Гладка поверхня забезпечує сильне обертання і хороший контроль над м'ячем. Рівна структура утворюється при з'єднанні гуми з губкою шипованої поверхні. Гладкі накладки дають швидкий відскок м'яча (підходять для нападу), повільний відскок (для захисту) та ефект «анти-спін», який не створює обертання, але забезпечує контроль над м'ячем. Накладка «анти-спін» наклеюється тільки з одного боку ракетки.
Якщо ви новачок, рекомендуємо почати з накладок з гладкою поверхнею. З ними ви швидше освоїте техніку обертання та навчитеся управляти м'ячем. Після освоєння переходьте до шипованої структури та «анти-спіну».
Окремо слід згадати про «липкі» накладки. Вони забезпечують добре зчеплення з м'ячем і непередбачуване обертання, але передають невелику швидкість. Такі накладки оптимальні для гри у столу та часто комбінуються з шипованою гумою. Липкі накладки можна визначити, натиснувши на м'яч — якщо він приклеїться, значить, перед вами липка накладка.
Складно вибрати основу і накладки для ракетки?
Якщо ви вирішили купити накладки для настільного тенісу в інтернет-магазині, ми обов'язково допоможемо вибрати їх в залежності від вашого досвіду та стилю гри. Ви можете використовувати накладки одного типу з різними характеристиками, щоб отримати бажану швидкість і обертання. Однак таку ракетку не слід перевертати в ході гри. Також можна використовувати накладки різного типу — справа гладка, зліва — шипована. Це хороша комбінація для атакуючого стилю.
Ракетку можна перевертати в процесі гри, що дозволяє коригувати темп і протистояти атакам суперника. Цікава комбінація — гладка поверхня справа, зліва — «анти-спін» і довгі шипи. З такою ракеткою ви зможете контролювати темп гри і задавати непередбачувану траєкторію руху м'яча.
Навіть найкращі накладки мають обмежений термін експлуатації. Їх необхідно періодично замінювати, особливо коли знижуються швидкість, контроль і обертання. Найбільш стійкими вважаються накладки з шипованою поверхнею. Термін служби накладок залежить не тільки від виробника, але й від умов використання та зберігання. Ігри на відкритому повітрі можуть скоротити термін служби накладок.
Щоб продовжити термін служби накладок, мийте їх холодною водою без миючих засобів. Для чищення використовуйте спеціальні пінки та аерозолі з антистатичними властивостями.
При заміні накладок використовуйте спеціальний клей. Звичайний клей може зіпсувати як накладку, так і основу. Деякі тенісисти комбінують різні губки та зовнішні частини для досягнення оптимальних ігрових характеристик. Однак не всі такі поєднання допустимі на турнірах. Особливо обережним слід бути новачкам. Якщо ви плануєте брати участь у серйозних змаганнях, краще замовити готові ракетки. Те ж саме стосується і тих, хто грає в настільний теніс лише зрідка.